اندازه گیری و کنترل اختلاف فشار در دو مخزن یا در یک سیستم یکپارچه اهمیت بسیار زیادی در صنعت دارد و به همین دلیل ترانسمیتر اختلاف فشار یوکوگاوا با حساسیت بالای انتخاب می شود. این ترانسمیترها به منظور اندازه گیری فشار و محاسبه تفاضل آن بین دو نقطه به کار گرفته می شوند و مبنای عملکردی آنها بر اختلاف فشار گذاشته شده است. البته طبیعی است که در طراحی و ساخت آنها تغییراتی به وجود آورده شده که تنوع مدل را هم حفظ کرده اند. حالا اگر شما به فکر استفاده از ترانسمیتر فشار تفاضلی یوکوگاوا هستید، در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد نحوه عملکرد آنها صحبت کنیم و سه مدل معروف از این ترانسمیترها را معرفی کنیم. ترانسمیتر اختلاف فشار یوکوگاوا یکی از با کیفیت ترین و پر فروش ترین برندهای ترانسمیتر اختلاف فشار در سرتاسر دنیا می باشد. شرکت ابزار سنجش آریا، نماینده یوکوگاوا در ایران، دی پی پرشر ترانسمیتر یوکوگاوا اصل را در اختیار شما می گذارد. برای خرید و یا استعلام قیمت انواع مدل های ترانسمیتر اختلاف فشار یوکوگاوا Yokogawa با کارشناسان ما در ابزار سنجش آریا تماس بگیرید.

ترانسمیتر اختلاف فشار یوکوگاوا


نحوه عملکرد ترانسمیتر اختلاف فشار یوکوگاوا

 ترانسمیتر اختلاف فشار یوکوگاوا با یکی از تجهیزات ابزار دقیق است که اختلاف فشار بین دو مخزن یا دو قسمت از سیستم لوله کشی را اندازه گیری می کند. از آنجایی که انجام پذیر بودن بسیاری از واکنش‌های یا فرایندها به تفاوت فشار بین سیستم‌های ورودی و خروجی بستگی دارند، کاربرد این ترانسمیتر ها بسیار مهم و تعیین کننده است. به همین دلیل است که شرکت یوکوگاوا به عنوان یکی از شرکت های معتبر در زمینه تولید تجهیزات ابزار دقیق در این حوزه انتخاب می‌شود. کیفیت محصولات و عملکرد فوق العاده این برند باعث شده که ترانسمیتر اختلاف فشار یوگا انتخاب بسیاری از صنایع باشد.

با توجه به اینکه این ترانسمیترها برای اندازه گیری فشار در دو نقطه به کار گرفته می‌شوند، دارای دو سیستم ورودی از دو طرف هستند. فشار وارد آمده از هر طرف با استفاده از دیافراگم و سایر حسگرها اندازه گیری می شود. تغییرات به وجود آمده در دیافراگم یا هر سیستم حسگر دیگری مانند لوله بوردن، توسط یک مبدل تبدیل به حرکت عقربه دستگاه یا تبدیل به داده های دیجیتالی و شدت جریان خروجی می شود. این محاسبات در نهایت اختلاف فشار دو نقطه را بر مبنای پاسکال یا اتمسفر در اختیار ما قرار می‌دهد که برای ما محاسبات پیچیده صنعتی کاربرد دارند.

سه مدل معروف از ترانسمیتر های یوکوگاوا

 برای اینکه آشنایی بیشتر و کاملتری با ترانسمیتر اختلاف فشار یوکوگاوا داشته باشید و همچنین تنوع در طراحی این ابزارها را درک کنید به معرفی سه مدل معروف از آنها در بازار خواهیم پرداخت که تقریباً همه حوزه‌های صنعتی را تحت پوشش میدهند:

ترانسمیتر اختلاف فشار یوکوگاوا مدل Eja130

 نکته جالب توجه و متمایز کننده در این ترانسمیترها، استفاده از یک سنسور تشدید سیلیکون واحد است که کار برد دستگاه را پررنگ تر می کند. این محصول به طور ویژه برای سیالات مختلف به شکل مایع و گاز استفاده می شود و استفاده از سیلیکون مونو کریستال کمک کرده که حسگر عملکرد بهتری در اندازه گیری فشار داشته باشند. شدت جریان خروجی این ترانسمیترها بین ۴ تا ۲۰ میلی آمپر است و به دلیل ارائه نتایج پایدار می‌توان آن را یکی از محبوب ترین گزینه ها در بازار معرفی کرد.

 ترانسمیتر اختلاف فشار یوکوگاوا Eja110

در این محصول استفاده از یک سنسور با قابلیت تنظیم در محدوده های فشاری مختلف نکته جالب توجهی است. بنابراین در اتاق کنترل به راحتی می توان از این ابزار در حوزه های مختلف استفاده کرد. بکارگیری استنلس استیل و چدن برای ساخت بدنه ترانسمیتر و همچنین شدت جریان خروجی بین ۴ تا ۲۰ میلی آمپر از دیگر مشخصات فنی این محصول است که از پروتکل ارتباطی هارت و فیلدباس و برین پشتیبانی می کند. این طراحی این نشان می دهد که ما برای کاربرد این محصول محدودیت کمتری داریم و به راحتی می توانیم آن را با سیستم های مختلف سازگار کنیم.

 ترانسمیتر اختلاف فشار یوکوگاوا مدل Ejx110

استفاده از یک سنسور فوق العاده حساس تحت عنوان سنسور رزونانس تک سیلیکون باعث شده که حساسیت این دستگاه در حوزه صنعت زبانزد باشد. از این محصول برای اندازه گیری سیالاتی مانند گاز، بخار، مایعات متراکم و سیالات تحت فشار استفاده می‌شود و شدت جریان خروجی آن هم بین ۴ تا ۲۰ میلی آمپر متغیر است. در ترانسمیتر اختلاف فشار یوکوگاوا مدل Ejx110 شاهد به کارگیری یک صفحه نمایشگر دیجیتالی هستیم که امکان اندازه گیری اختلاف فشار تا ۱۰ هزار بار را دارد. ضمن اینکه به کارگیری دو سیستم ورودی و همچنین استفاده از چدن برای ساخت پوسته ترانسمیتر باعث شده که به راحتی از این ابزار در سیستم‌های مختلف و در شرایط سخت استفاده شود.

در خرید ترانسمیتر اختلاف فشار یوکوگاوا به چه مواردی توجه کنیم؟

همانطور که در معرفی مدل های مختلف ترانسمیتر فشار تفاضلی یوکوگاوا دیدیم، فاکتورهای مختلفی برای تفاوت بین آنها وجود دارد که می توان به دقت ترانسمیتر، محدوده اندازه گیری فشار، جنس کپسول استفاده شده در دستگاه، هوشمند بودن ابزار و امکان کالیبره کردن ابزار اشاره کرد. شرکت یوکوگاوا سعی کرده که با توجه به نیازهای موجود در صنعت تغییرات مختلفی در این ابزارها به وجود می آورد و هر کدام از این فاکتورها را تغییر دهد. بنابراین خیلی راحت می بینیم که برخی از این دستگاه ها برای اختلاف فشار بالا و برخی نیز برای اختلاف فشار پایین مناسب هستند.

 به همین دلیل کسانی که قصد خرید ترانسمیتر اختلاف فشار یوکوگاوا را دارند باید در مورد نیاز های خود در صنعت تحقیق کامل انجام داده باشند و پس از آن به سراغ مشخصات فنی این ابزارها بروند. با توجه به این فاکتورها می‌توان به راحتی بین مدل‌های مختلف تمایز قائل شد و بهترین گزینه را انتخاب کرد. البته مطمئنا شباهت زیادی از لحاظ ساختاری و از لحاظ اندازه گیری فشاری بین این ابزار ها وجود دارد که ممکن است کار شما را برای خرید دستگاه سخت کند. ما هم به عنوان یک شرکت واردات و عرضه محصولات و تجهیزات ابزار دقیق به عنوان مشاور در کنار شما هستیم تا اطلاعات کامل و دقیقی در مورد ترانسمیتر اختلاف فشار یوکوگاوا و سایر محصولات شرکت یوکوگاوا در اختیار شما قرار دهیم تا بهترین گزینه را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید. پس برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با شرایط خرید این ابزارها با ما تماس بگیرید.

بستن منو