فلومتر یوکوگاوا به دلیل اعتبار این شرکت ژاپنی و همچنین تلاش آنها برای تنوع بخشی به محصولات مختلف، در بخشهای مختلف صنعت به کار گرفته می شود. شرکت یوکوگاوا برای این دسته از محصولات خود تنوع جالبی در نظر گرفته که شامل استفاده از سیستم های مختلف برای اندازه گیری شدت جریان می شوند. بنابراین علاوه بر پیشنهاد های مختلف برای سیالات متفاوت در سطح صنعت، نتایج دقیق و با کیفیت، نتیجه کاربرد جریان سنج یوکوگاوا است. با توجه به کاربرد وسیع فلومتر یوکوگاوا در این مطلب به معرفی کلی آنها خواهیم پرداخت و در مورد نحوه عملکرد آنها و همچنین مدل های مختلف آنها در سطح بازار صحبت خواهیم کرد. فلومتر یوکوگاوا یکی از با کیفیت ترین و پر فروش ترین برندهای فلومتر در سرتاسر دنیا می باشد. شرکت ابزار سنجش آریا، نماینده یوکوگاوا در ایران، فلومتر یوکوگاوا اصل را در اختیار شما می گذارد. برای خرید و یا استعلام قیمت انواع مدل های فلومتر یوکوگاوا Yokogawa با کارشناسان ما در ابزار سنجش آریا تماس بگیرید.

فلومتر یوکوگاوا

معرفی فلومتر یوکوگاوا

فلومتر یوکوگاوا یکی از تجهیزات ابزار دقیق مهم در حوزه‌های مختلف صنعتی است که از آن برای اندازه گیری شدت جریان سیال استفاده می‌شود. اندازه گیری شدت جریان از این جهت اهمیت دارد که مقدار سیال عبوری از یک مقطع مشخص را نشان می دهد. بنابراین به صورت مستقیم یا غیرمستقیم می توان از آن برای محاسبه میزان جریان ورودی به یک سیستم و میزان جریان خروجی به آن محاسبه کرد. به همین دلیل امکان کنترل فاکتورهای زیادی را با استفاده از جریان سنج یوکوگاوا به دست می آوریم. این یعنی کنترل سیستم برای اپراتور یا تکنسین بسیار راحت است و با دانستن فاکتورهای دیگری مانند دانسیته می تواند محاسبات دقیقی را انجام دهد.

 نحوه عملکرد جریان سنج یوکوگاوا

اندازه گیری شدت جریان عبوری از یک مقطع خاص نیاز به چند فاکتور مختلف دارد. در وهله اول باید یک سیستم مشخص متغیر با توجه به شدت جریان وجود داشته باشد. این سیستم که به عنوان حسگر شناخته می‌شود از روش‌های مختلفی مانند روش جابجایی مثبت، روش توربینی، روش مغناطیسی، روش ورتکس و موارد مشابه آنها استفاده می‌کند. بنابراین تغییرات شدت جریان باعث تغییر در وضعیت حسگر می‌شود که ممکن است تغییر جریان مغناطیسی در فلومتر مغناطیسی یا تغییر در روتامترها و اوریفیس ها باشد.

در گام بعدی، تغییرات به دست آمده در حسگر فلومتر یوکوگاوا توسط یک مبدل یا ترانسدیوسر تبدیل می شود که نتیجه آن به صورت داده های مشخص در یک نمایشگر مشخص می‌شود. به عنوان مثال این نتایج ممکن است در قالب حرکت عقربه یا در قالب داده های دیجیتال به نمایش گذاشته شوند. این شیوه نمایش با توجه به مدل فلومتر متغیر است و برای هر محصول شیوه متفاوتی وجود دارد.

انواع فلومتر یوکوگاوا 

شرکت یوکوگاوا برای پاسخ دهی به نیاز مشتریان خود و همچنین هماهنگی با حوزه های مختلف صنعت، مدلهای مختلفی از فلومتر ها و جریان سنج ها را تولید کرده که هر کدام از آنها شیوه متفاوتی دارند. به طور کلی مدل های مختلف این محصولات را می توان در پنج دسته زیر قرار داد:

فلومتر کوریولیس یوکوگاوا 

در این دستگاه ها از سیستم اندازه گیری شدت جریان بر مبنای روش کوریولیس استفاده شده است. روش کوریولیس تغییر یک لوله منعطف با توجه به تغییر شدت جریان نسبت به یک مایع استاندارد را اندازه گیری می کند. در این ابزارها دو حسگر وجود دارد که در ابتدا و انتهای لوله هستند و تغییرات لوله منعطف را با توجه به تغییر شدت جریان و همچنین تغییر دانسیته آن اندازه گیری می کنند.

فلومتر مغناطیسی یوکوگاوا

این ابزار بهترین انتخاب ممکن برای سیالات رسانا در حوزه مواد شیمیایی، صنایع معدن و سایر پروژه های مشابه است. این دستگاه ها در دو مدل دو سیم و چهار سیم در بازار موجود هستند که مبنای اندازه گیری آنها تغییر رسانایی سیال با توجه به تغییر شدت حرکت آنهاست. اگرچه این فلومتر یوگا با کاربرد چندانی در مورد سیالات معمولی ندارد، اما برای سیالات رسانه ها می تواند بهترین انتخاب ممکن باشد.

فلومتر ورتکس یوکوگاوا

فلومتر ورتکس بر مبنای پدیده ای در دینامیک سیالات طراحی شده است. مکانیزم اندازه گیری شدت جریان سیال بر مبنای اندازه گیری نوسانات ایجاد شده در پشت یک مانع در سیال است. روش کار به این صورت است که سیال پشت یک مانع موقت انتقال داده می‌شود و تنش های آن اندازه گیری میشود. این تنش ها با توجه به تغییر وضعیت مانع تبدیل به داده های دیجیتال بر مبنای شدت جریان می شوند و از آن برای سیالاتی مانند دی اکسید کربن، روغن انتقال حرارت و بخار بسیار داغ استفاده می شود.

فلومتر تغییر سطح یوکوگاوا

از این فلومتر یوکوگاوا با عنوان روتامتر هم استفاده می‌شود که در گذشته برای اندازه گیری شدت جریان هم از آن استفاده می‌شد. در حقیقت روش کار دستگاه به این صورت است که وارد شدن جریان به یک مخزن باعث تغییر سطح آن می شود. این تغییر سطح توسط نشانگر و حسگر اندازه گیری می شود که توسط سنسور قابل تشخیص بوده و توسط مبدل تبدیل به داده های دیجیتال می‌شود. اگرچه کاربرد این روش نسبت به روش های دیگر کمتر است، اما به هر حال یکی از محصولات شرکت یوکوگاوا در سطح بازار است

فلومتر تفاضل فشار یوکوگاوا

این محصول بر مبنای تغییر فشار در دو مخزن ساخته شده است. روش کار فلومتر تفاضل فشار به این صورت است که تغییر فشار در یک لوله بسته در دو نقطه مختلف اندازه گیری می شود و این تغییر فشار توسط مبدل به داده‌های مربوط به شدت جریان تبدیل می شود. این ابزار نیاز به محاسبات دقیقی در رابطه با دانسیته و گرانروی دارد و به همین دلیل عمومیت آن نسبت به سایر ابزارها کمتر است.

خرید فلومتر یوکوگاوا

 همانطور که می بینید، گزینه های مختلفی از فلومتر یوکوگاوا در بازار موجود است که مبنای اندازه گیری شدت جریان سیال در آنها با یکدیگر متفاوت است. برخی از این ابزارها به صورت تخصصی برای استفاده در مورد یک سیال خاص طراحی شده اند، اما کاربرد برخی مدل های دیگر عمومی تر بوده و گزینه های محبوب تری در سطح بازار هستند. شما در جریان انتخاب جریان سنج یوکوگاوا باید وضعیت سیستم و نوع سیال اندازه گیری شده را در نظر بگیرید. ضمن اینکه فاکتورهای دیگری مانند شرایط سیستم و نحوه دسترسی به نتایج هم در انتخاب آنها تعیین کننده است.

 در نهایت باید مسئله قیمت فلومتر یوکوگاوا را هم در نظر بگیریم که با توجه به فاکتورهای مختلف تغییر می کند. بنابراین اگر قصد خرید این ابزارها را دارید یا به دنبال اطلاعات بیشتری در مورد آنها هستید، با ما تماس بگیرید.

بستن منو